Nie taka straszna, jak ją malują: Ameryka Południowa

Za mną ponad 2 tygodnie spędzone w Argentynie i Chile, i już widzę, że trochę się zmieniło w moim sposobie myślenia 😉

Po tym, jak wylądowałam, musiałam dojechać do mieszkania Sofii. Najlepszym (i najbezpieczniejszym) wyjściem był Uber. Nie mając jeszcze lokalnej karty SIM (i internetu), próbowałam zamówić przejazd, łącząc się z lotniskowym WiFi. Po 15 minutach szukania się z kierowcą, szczęśliwa siadłam w samochodzie. Nie jestem pewna, czy w Polsce kierowca poczekałby na kogoś tak długo. Okazało się, że w Argentynie Uber nie jest legalny, więc kierowcy bardziej dbają o swoich pasażerów.

Dość dużo ludzi piknikowało zaraz obok autostrady. Po drodze mijaliśmy nowe auta, a obok nich można było zobaczyć samochody starsze ode mnie. Dojechaliśmy pod mieszkanie, gdzie czekał na mnie Martin, brat Sofii. Zostawiłam plecak, odświeżyłam się, poszliśmy na piwo, gdzie dostałam dużo przydatnych wskazówek o tym, co zrobić i co zobaczyć w Buenos Aires.

Noc była bardzo duszna. Obudziłam się w pewnym momencie, bo całe ciało mnie swędziało. Okazało się, że cała byłam pogryziona przez komary. Nie przypuszczałam, że będąc w centrum miasta, na 6. piętrze, coś takiego może się wydarzyć. Wypsikałam się środkiem przeciw komarom i zasnęłam.

Kolejnego dnia poszłam wymienić pieniądze, kupić kartę SIM, szukałam też informacji nt. Patagonii, by lepiej się przygotować do wyjazdu. Napisałam do ludzi podróżujących w tym samym czasie, czy nie chcieliby połączyć planów lub spotkać się.

W dzień przed wylotem do Patagonii spotkałam się z Martinem z CouchSurfingu. Pojechaliśmy razem do pięknego parku z rosarium w dzielnicy Palermo.

Wypożyczyliśmy tam rowery miejskie, by pojechać do Plaza Naciones Unidas i dalej na cmentarz Recoleta (gdzie jest pochowana Evita).

Miałam też okazję przejechać się tutejszym kolorowym autobusem do La Boca.

To był aktywny i bardzo przyjemny dzień. Zapomniałam tylko posmarować się kremem z filtrem i skutki były odczuwalne wieczorem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *